Услуга од пет ѕвезди за буџет од една

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Five star service one star budget | Бр. на страни: 166 | Димензии: 140 x 205 | Корица: /

ДАЛИ СТЕ ПОДГОТВЕНИ ДА БЛЕСНЕТЕ?Секој сака услуга со пет ѕвезди. Тоа е најсигурниот начин за поголем успех во вашата кариера, и уште поголем успех за вашата организација. А освен тоа, не е ни приближно толку тешко и не одзема толку многу време колку што си мислите!Ова е едноставна, но исклучително силна книга во која авторот на бестселери Мајкл Хепл точно ви кажува како да обезбедите услуга од пет ѕвезди, и како поединци и како организација, и тоа по многу ниска цена.Оваа книга е за вас доколку сакате:- да ги направите вашите клиенти (и вашите колеги) посреќни, и тоа почесто- да постигнете видни резултати што бргу ќе ви ја унапредат кариерата -Да придобиете повеќе клиенти без да потрошите цело богатство -Да добивате постојани нарачки и препораки од секој што ќе го сретнете . Без оглед дали посакувате брз напредок во кариерата, да започнете сопствен бизнис од кој вашата конкуренција ќе се вџаши или пак сакате клиентите да добијат навистина исклучително искуство, ова е прирачник за вас. Низ примери од сите бизнис сфери, од хотели до болници, што и да е вашиот производ или услуга, ќе најдете нешто со што ќе ја направи вашата понуда блескава.А на изборот од моќни идеи и делотворни тактики постојано ќе му се навраќате. Создадете волшебни мигови во секојдневните ситуации со кои ќе ве забележат, запаметат и препорачаат.

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Услуга од пет ѕвезди за буџет од една

Категорија:
ИСБН: 9786084569015

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Услуга од пет ѕвезди за буџет од една”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in