Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби | Бр. на страни: 56 | Димензии: 200х265 | Корица: /

За успешно совладување на процесот на пишување што детето го чека на училиште, потребно е прво да се развијат фините моторни вештини на мускулите на рацете и прстите (графомоторни вештини). Од тие причини, потребно е таа вештина да се развие дома, многу пред детето да тргне на училиште. Основната намена на оваа Вежбанка за почетно пишување е преку систем од графички и мануелни вежби подредени по тежина, раката на детето постепено да се оспособи за изведување на координирани движења и вешто да ракува со приборот за пишување, со што ќе се создадат предуслови за полесно воведување на децата во техниката на пишувањето.

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-597-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in