Вие сте вашите уверувања

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Vi ste vaša uvjerenja : odbacite nekorisna uvjerenja i navike, i stvorite budučnost koju si želite! | Бр. на страни: 306 | Димензии: 20 | Корица: мека

Нашиот животен пат е поплочен со верувања што се развиваат од најраното детство, па сè до последните часови на нашиот живот. Ограничувачките верувања се честа причина поради која немаме самодоверба, остануваме заробени во комфорната зона и не го живееме животот што го заслужуваме. Оваа книга ќе ве ослободи. Приказните од срце, советите што им помогнале на илјадници луѓе низ светот и неверојатните откритија на авторот ќе ви покажат, чекор по чекор, како да го живеете својот живот од соништата. Таа ќе ви ги открие верувањата што ве попречуваат и кои без одложување ќе мора да ги промените за да станете самоуверени, храбри и отворени за промени. Ќе се ослободите од чувството на помала вредност, од чувствата на вина, срам и страв. Вие сте вашите уверувања претставува моќен прирачник за постигнување на зацртаните цели. Таа е лична исповед на авторот Смиљан Мори, кој успеал да се ослободи од вкоренетите верувања што со години му го расипувале квалитетот на животот. Денес тој е неизмерно успешен претприемач, автор, мотивациски говорник и среќен сопруг и татко на две деца. Препуштете им се на неговите зборови и станете најдобрата верзија на самите себе. Подарете си ја оваа книга – зашто со неа ќе си дарите слобода!

Цена: 990 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Вие сте вашите уверувања

Категорија:
ИСБН: 978-608-4892-03-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вие сте вашите уверувања”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in