ВИСТИНСКАТА ПРИКАЗНА ЗА НОСОТ НА ПИНОКИО

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: DEN SANNA HISTORIEN OM PINOCCHIOS NASA | Бр. на страни: 638 | Димензии: 135*200 | Корица: мека

Томас Ериксон е познат адвокат кој е брутално убиен во својот дом. Полицијата се наоѓа во необична ситуација – има проблем со пронаоѓање на осомничениот, бидејќи списокот на потенцијалните виновници е многу долг.За да биде случајот уште посложен, прв осомничен е Еверт Бекстром – инспекторот кој е задолжен за истрагата на ова убиство. За среќа, Бекстром има одлична мрежа на сом нителни контакти кои му помагаат да ги испорача виновниците. Сè што треба да направи е да го прекрши секое правило кое му се наоѓа на патот и да затвори очи пред подмитувањето.Овој пат ниту најкорумпираниот полицаец не би можел да предвиди во кој правец, ниту колку далеку, овој случај ќе го одведе Бекстром.„Лејф Першон припаѓа меѓу ретките писатели кои со леснотија го забавуваат читателот, додека истовремено со многу цинизам и проникливост го привлекува вниманието врз неразубавената состојба во современото општество. Одличен роман!“Сканска Дагбладет „Першон успева да го наведе читателот на момент да се чувствува исполнето, па на момент лукаво, но никогаш полукаво од својот полициски комесар, кој цело време е еден чекор пред нив.“Борас Тиднинг

Цена: 550 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product ВИСТИНСКАТА ПРИКАЗНА ЗА НОСОТ НА ПИНОКИО

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-32-979-1

Questions and Answers

You are not logged in