Визуелна енциклопедија на Земјата

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Children´s encyclopedia of earth | Бр. на страни: 256 | Димензии: 30 | Корица: мека

Факти и фотографии. Целосен внатрешен и надворешен преглед и приказ на нашата планета во 8 поглавја. Сложени пресеци и прикази. Детални карти на континенти и океа- ни. Вчудовидувачки и драматични фотографии. Профили на екосистемите на Земјата. Опфаќа голем број тропски прaшања. Разбирлив глосар и индекс.

Цена: 1200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Визуелна енциклопедија на Земјата

Категорија:
ИСБН: 512023292

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Визуелна енциклопедија на Земјата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in