Волшебникот од Оз

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The wizard of Oz | Бр. на страни: 272 | Димензии: / | Корица: мека

Следи ја патеката од жолти тули! Дороти мисли дека никогаш нема да се врати дома, откако торнадо ја вовлекува неа и нејзиното кученце Тото и потоа ги исфрла во еден магичен свет. За да стигне дома, Дороти прво мора да го најде волшебникот од Смарагдниот град Оз. По пат ги сретнува Страшилото, Лимениот дрвосечач и Плашливиот лав. Но, Злобната вештерка од Западот има свои планови за девојчето! Дали Дороти ќе успее да се врати дома?

Цена: 290 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Волшебникот од Оз

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-154-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебникот од Оз”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in