ВОЛШЕБНИКОТ ОД ОЗ

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Волшебникот од Оз | Бр. на страни: 175 | Димензии: 20 | Корица: мека

Во книгата „Волшебникот од Оз“ се раскажуваат приказните на неколкуте ликови кои започнуваат едно необично патување, водени од својот недостаток и барајќи надеж за негово остварување, длабоко во себе носејќи ја желбата истиот да го престорат во сопствена предност. Но, дали е поважна целта или самото патување е едно од прашањата кои Ве засегнува, читајќи ја ова книга, како и тоа дали само во нас може да се пронајде сето она што го бараме од другите. Најсложените прашања во оваа книга се одговараат на едноставен начин, со што таа се здобива со саркастична нијанса, во која може да се ужива „патувајќи“ заедно со ова необично, но многу забавно друштво.

Цена: 150 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product ВОЛШЕБНИКОТ ОД ОЗ

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-32-690-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ВОЛШЕБНИКОТ ОД ОЗ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in