Вработување и отпуштање

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: УЈГФХ | Бр. на страни: 79 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Се прашувате како најуспешните лидери од целиот свет успеале да се соочат со своите најтешки предизвици? Сега можете да откриете благодарение на Научени лекции. Со својата концизност и привлечност,секоја книга од овој нов циклус содржи од дванаесет до четиринаесет есеи, напишани од врвни лидери од областа на бизнисот, јавниот сектор и академијата, поврзани со најтешките прашања со кои тие се соочиле. Како основно средство за секој зафатен менаџер, Научени лекции овозможува брз пристап до мудроста и значењето на најталентираните лидери во светот.

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Вработување и отпуштање

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-559-6

Questions and Answers

You are not logged in