Времето и животната средина

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Weather and Local Environment | Бр. на страни: 10 | Димензии: А4 | Корица: /

Времето и животната средина е една од тематските читанки предвидени како
дополнителен прирачен материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.
Читанката се базира врз делови од темата „Живите суштества во животната средина“ што е дел од учебникот за второ одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).


Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата


Цена: 100 ден

98 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Времето и животната средина

Категории: ,
ИСБН: 978-608-229-876-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Времето и животната средина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in