Вселена

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 18 | Димензии: А4 | Корица: /

Вселена е една од тематските читанки предвидени како дополнителен прирачен
материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.
Читанката се базира врз делови од темата „Вселена“ што е дел од учебникот за второ одделение, адаптиран според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations).

Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата

Цена: 100 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Вселена

Категории: ,
ИСБН: 978-608-229-874-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вселена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in