Заложници

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Hostage | Бр. на страни: 346 | Димензии: 21 | Корица: мека

Можете да спасите илјадници непознати животи или еден, на човекот кој ви значи најмногу

Клаустрофобичен трилер чиј заплет се случува во тесниот простор на еден авион. Има уште 12 часа до слетувањето, во кои можат да се случат многу нешта. Особено ако се последни...

Мина е стујардеса која дава сè од себе да им го направи спокоен летот на патниците. Се обидува да ги заборави домашните проблеми – разнишаниот брак и петгодишната ќерка со синдром на нарушена приврзаност. Но овој пат тоа е невозможно.

Зашто по полетувањето добива заканувачка порака од анонимен патник кој е решен да не слетаат во Сиднеј. Некој кој ѝ ја знае слабата точка и знае како да ја услови: „Следниве инструкции ќе го спасат животот на ќерка ти...“

Кога неколку патници се убиени и ситуацијата излегува од контрола, Мина знае дека мора да преземе нешто. Патниците за кои е одговорна или... ќерката и сопругот кои се под закана, врзани во нивниот дом. Дилемата е морничава, исто како и расплетот. Ова е најнапнатиот лет во историјата на трилерите.

„Роман што хипнотизира. Ќе биде хит, а веројатно и класика.“
Ли Чајлд

„Застрашувачки трилер.“
Шари Лапена

Цена: 500 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Заложници

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-230-864-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Заложници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in