Зелениот дворец

Автор: Сибо
Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Зелениот дворец | Бр. на страни: 160 | Димензии: 14 x 20 цм | Корица: мека

„Се пресече. Дури и раката си ја стави на уста, како да сакаше да замолкне дека не си верува на сопствените очи.

Пред нив стоеше стара куќа што личеше на замок, некогаш бојадисана во зелено. Беше напуштена и целиот имот изгледаше морничаво и нестварно.“

***

Скопје, 1922 година. Мистериозна жена пристигнува на состанок за планирање на изградбата на Ристиќевата палата.

Скопје, 25 јули 1963 година. Една жена решава да спие облечена во чизми. Не знае зошто.

Скопје, 2011 година. Еден маж на игралиште ја гледа сопствената мајка, шестгодишна.

А сè почнува од зелената куќа во Црниче.

Цена: 300 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Зелениот дворец

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-795-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Зелениот дворец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in