Земјата на снегот

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Yukiguni | Бр. на страни: 164 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Во изолираните топли планински извори, каде што земјата е покриена со тешка снежна прекривка, Шимамура, богат дилетант, ја среќава Комако, скромна гејша. Таа целосно му се предава, без да се кае, иако е свесна дека нивната страст не може долго да трае и дека нивната врска може да има само еден завршок.

Цена: 280 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Земјата на снегот

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100229

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Земјата на снегот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in