Женски разговори

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Женски разговори | Бр. на страни: 163 | Димензии: 20 см | Корица: /

Еден од најпознатите современи српски автори Душан Радовиќ, познат по својата проникливост и уникатен хумор со кој успева да ги разбие сите стереотипи и аномалии на современото живеење, во оваа своја книга ни ги открива „тајните“ на машко-женските односи. „Женски разговори“ нема да остави никого рамнодушен и ќе ве насмее од срце, а сите, буквално сите, ќе се најдат помалку или повеќе на страниците на ова дело. За популарноста на оваа книга говори и фактот што според ова дело, Театар „Славија“ од Белград, како и многу други театри од Србија имаат поставено истоимени успешни и популарни претстави на своите репертоари, кои имаат гостувано и кај нас.

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Женски разговори

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-228-468-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Женски разговори”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in