Жртвување со оган

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Жртвување со оган | Бр. на страни: 136 | Димензии: 21 см | Корица: /

Младата Микаела останува сираче за време на Првата светска војна. Едвај преживува од ден за ден, питајќи по улиците и копнеејќи за топла постела и безбеден покрив над главата. Бидејќи нема друга опција, веднаш се согласува да замине кај тетка ѝ за да има кој да се грижи за неа. Но ни нејзината тетка, како нејзина единствена блиска роднина, не е пресреќна што треба да ја прими во својот дом, па веднаш ѝ става на знаење дека нема да биде гостинка таму, туку ќе треба да си го заработува лебот и престојот со макотрпна работа.

Но, животот продолжува да ја казнува и измачува. Работите се комплицираат и таа мора да се омажи за човек речиси двојно постар од неа. Принудена повторно да ја прифати својата тешка судбина, се помирува со бракот без љубов.

По неколкугодишен брак, избувнува Втората светска војна. И животот по којзнае кој пат ја доведува на раб на преживување, принудувајќи ја да ја донесе најтешката, а воедно и најстрашната одлука во нејзиниот живот.

Цена: 300 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Жртвување со оган

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-160-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Жртвување со оган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in