Злотвор

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: An evil mind. | Бр. на страни: 21 | Димензии: 5 | Корица: тврда

АКО ТОЈ МИСЛИ НА ВАС… МРТВИ СТЕ.

Една чудна несреќа во рурален Вајоминг води до апсење на човек за потенцијално двојно убиство, но понатамошната истрага упатува на многу пострашно откритие – сериски убиец кој киднапирал, измачувал и масакрирал жртви низ цела Америка најмалку дваесет и пет години. Осомничениот тврди дека тој е само пион во огромен лавиринт од лаги и измами – но дали може да му се верува?

Случајот веднаш го предаваат на ФБИ, но овој пат тие се принудени да побараат надворешна помош. Го бараат Роберт Хантер, кој е поранешен психолог за криминално однесување и главен детектив во одделот за Ултра насилни злосторства, да направи низа интервјуа со уапсениот човек. Овие интервјуа почнуваат да откриваат ужасни тајни кои никој не би можел да ги предвиди или очекува, вклучувајќи го и вистинскиот идентитет на убиецот, кој е толку внимателен што никој, па дури ни ФБИ, немал поим дека постои… сѐ досега.

Цена: 490 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Злотвор

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-170-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Злотвор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in