Биологија 9 : збирка прашања и задачи со тестови и активности за 9 одделение

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Биологија 9 : збирка прашања и задачи со тестови и активности за 9 одделение | Бр. на страни: 163 | Димензии: 29 | Корица: /

Оваа збирка претставува дополнување и проширување на националната програма по БИОЛОГИЈА за деветто одделение во основното образование. Прашањата и задачите во оваа збирка имаат различну нивоа на сложеност, со што можат да се утврдуваат различните степени на знаење на ученикот (препознавање, сфаќање, примена, анализа, синтеза и евалуација), а се составени од домашни автори со долгогодишно работно искуство во наставата.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Биологија 9 : збирка прашања и задачи со тестови и активности за 9 одделение

Категории: ,
ИСБН: 978-608-247-916-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Биологија 9 : збирка прашања и задачи со тестови и активности за 9 одделение”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in