Девојката со портокали

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Appelsinpiken | Бр. на страни: 172 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Роман за Георг, петнаесетгодишно момче чиј живот наполно се сменува откако добива писмо од татко си, кој умрел кога момчето имало четири години. Возбудливото и забавно писмо за мистериозната девојка со портокали, што го читаме заедно со Георг, всушност е прекрасна и трогателна љубовна приказна. Преку прашањата што таткото му ги поставува на синот, Гордер и во оваа книга се занимава со вечните прашања за настанокот на светот и на човекот, за тајните на универзумот.Девојката со портокали е своевидна ода на животот, приказна за потрагата по вистинска љубов и за храброста во животот да се избираат потешките патишта за постигнување на целите.И во овој роман, како и во претходните, Гордер покажува дека е мајстор на оригинална композиција. Неговото знаење и неговата вештина за пишување ги инспирираат читателите ширум светот да размислуваат за себе и за светот околу нас.
Рангирано 4.8333333333333 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(6 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Девојката со портокали

Категорија:
ИСБН: 9786084577775

6 оценки за Девојката со портокали

 1. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

  Одлична!

 4. Rated 4 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  maja colakovski (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in