Крадец на воздишки

Издавач: Александар Алексов | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 220 | Димензии: 21 | Корица: мека

Халил ненадежен психијатар, воодушевувачки шармантен, наивен и искрен.  Аника успешен ветринарка, веган, вечен бунтовник, активист за права на животните, вистински аутсајдер. Дијаметрално спротивени, формираат еден несекојдневен монумент во светот на љубовта славејќи го безвременскиот идеал да се пронајде својата половина.

Аника веќе никогаш во животот не планира да љуби, но наивноста и искреноста на Халил ги залечува сите нејзини рани од минатото, но дали е доволно силен да истрае во непобедливоста на Аника? Омраза која кулминира во романса на тие две будалетинки кои не веруваат во љубов.

Повеќе од љубовна приказна... Ликови кои го допираат лудилото на својата посебност.

Рангирано 5.00 од 5 според 5 рејтинзите на корисниците
(5 оценки на корисници)

Цена: 320 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Крадец на воздишки

Категории: ,
ИСБН: 978-608-65567-7-8

5 оценки за Крадец на воздишки

 1. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Книгата го држи вниманието до самиот крај. Интересни ликови, ситуации, хумор. Како забелешка, има премногу голем број на случувања во книгата, а се само површно опфатени. Обожувам четива кои се подлабоки суштински, случувањата се важни, но не да се скока од едно на друго. И крајот ми е многу холивудски.Не знам на која возраст е авторот, ми делува млад човек според пишувањето…голем капацитет, голем раскажувач, уште многу ќе се надоградува во пишувањето. Посакувам успех!

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Не очекував дека ќе прочитам ваква храбра приказна од писател кој најверојатно е со македонско потекло, препоставувам по името и презимето. Прочитав и друг негов роман и таму неговите граници се далку, далку пред она што може да се прочита од други наши автори. Изненадена сум позитивно често низ чатањето ме замисли да се преиспитам себе си за моите ставови. Не читам книги во прво лице напишани, но веднаш се занесуваш во приказната што воопшто не ми пречеше можеби приказната можеби стилот, но има нешто неодоливо во овој роман и во Т.е. љ.у.б.а.м.

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in