Kреативно пишување

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Како и сите други работи во животот, и пишувањето е дисциплина што може да се научи. Доротеа Бренд дава едноставни совети и препорачува вежби кои писателот го носат во еден специфичен контакт со неговото несвесно. На човекот кој сака да се изрази низ пишаниот збор таа му помага да стекне здрави навики на работа. А се разбира, еден од предусловите за тоа е ослободувањето од сите видови блокади.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Kреативно пишување

Категорија:
ИСБН: 9786082010298

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Kреативно пишување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in