Масонски мозаик

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: ГЈХБ | Бр. на страни: 280 | Димензии: 0 | Корица: мека

Книга која на современ начин, со поглед од 21от век, нуди сеопфатни одговори, лични коментари и толкувања за вечните прашања и дилеми - што е Масонеријата!? кога се започнало!? обзнанување, еволуција и ширење на спекулативната или мисловната Масонерија; различни Обединенции, Редови и "степени"; анти-масонски теории, конспирации и фанатични противници; Масонеријата и религијата, политиката и општествата; Масоните како безвременска духовна аристократија на човештвото; "Сина Масонерија", масонска Ложа, хиерархиска организираност и ритуална работа во "Отворена Ложа"; масонска филозофија, иницијациски Ред, езотерија, симболизам..
Рангирано 4.6666666666667 од 5 според 9 рејтинзите на корисниците

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Масонски мозаик

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-674-5

Questions and Answers

You are not logged in