Маст

Автор: /
Издавач: Моханџи Македонија | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: МАСТ | Бр. на страни: 294 | Димензии: / | Корица: мека

Ова е приказна за еден остварен Мајстор кој ја надминал дуалноста на постоењето и врвел по патот само како патоказ, како светилник и како знак покрај патот на ослободеното постоење. Атмананда не е само личност. Тој е и повик за будење. Оваа книга можеби ќе ги разбуди луѓето од илузијата на активноста во прегратките на битисувањето, исполнетоста и комплетноста. Ова е приказна за можното патување на обичниот смртник од единка до универзумот. Тој е секој. Тој е сè. Тој е Ти.

Цена: 500 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Маст

Категорија:
ИСБН: 9786086603137

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Маст”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in