Ние, врапчињата

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2001
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 115 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Јордан Радичков е современ бугарски писател кој се докажал како автор на раскази, драми, патописи... Тој е и раскажувач Детски книги во онаа смисла во која сите добри автори се секако и детски писатели. Поточно, во случајот на Јордан Радичков ја имаме онаа друга ситуација во која децата им ја „отстапуваат“ својата книга и на возрасните. Како што Малиот Принц на Антон де Сент Егзипери е книга која ја надминува детската возраст, така Ние, врапчињата и Жабешки истории на Јордан Радичков можат да воодушеват секое човечко суштество, без оглед на возраста. Предусловот е - тоа човечко суштество да умее да чита! (Но, и ова не е некоја несовладлива пречка, бидејќи текстовите на Јордан Радичков се толку живи, што мошне добро се слушаат и кога некој друг ви ги чита!)

Цена: 100 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Ние, врапчињата

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-32-256-2

Questions and Answers

You are not logged in