Нова земја

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: A new earth | Бр. на страни: 247 | Димензии: 140 x 205 | Корица: мека

Секоја нова книга на Екарт Тол претставува нов драгоцен увид во едно од највредните и најоригиналните духовни учења на денешнината.Со својот водач за просветлувањеМоќта на сегашниот миг, Екарт Тол инспирирал милиони читатели да тргнат по патот на откривањето на слободата и уживањето во живототво сегашниот миг. Во Нова земја Тол ги шири тие моќни идеи за да покаже дека надминувањето на нашата состојба на свеста заснована врз егото не само што е суштински важно за личната среќа туку е и клучно за окончувањето на судирите и страдањата на целото човештво. Тол објаснува како нашата врзаност за егото создава дисфункционалност која води во бес, завист и несреќа, и им покажува на читателите како да пробудат нова состојба на свеста и така да тргнат по патот што води кон вистински исполнет живот.Просветлувачка и охрабрувачка, книгата Нова земја е вистински манифест на поквалитетниот начин на живеење и на создавањето на подобар свет.Екарт Тол е наш современик, духовен учител кој често патува пренесувајќи ја својата порака во сите краишта на светот.

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Нова земја

Категорија:
ИСБН: 978-9989-187-50-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нова земја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in