Свет- физичко политичка карта

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Свет -физичко географска карта | Бр. на страни: 0 | Димензии: 140 x 100 | Корица: /

Размер: 1 : 30 000 000
Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.

Картата на Свет пред сè е направена и наменета за наставната програма по предметот географија и е прилагодена на наставната програма дефинирана од министерството за образование. Наместо теоретско раскажување, акцентот во картата е ставен на совладување на нови наставни единици преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. Таа е работена со комбиниран метод од хипсометричко боење и метод на сенки. На картата со соодветни симболи и топоними се обележани поголемите населени места, реки, езера, мориња, острови, заливи, планини, планински врвови, р’тови, висорамнини, низини, висински точки,... За користење на оваа карта не се потребни претходни знаења од географија, па можат да ја користат и оние кои имаат потреба за продлабочување на своите скромни познавања од географијата, а секако и за хобисти.

Цена: 3000 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Свет- физичко политичка карта

Категорија:
ИСБН: 00KS

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Свет- физичко политичка карта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in