Црвоточина

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Црвоточина | Бр. на страни: 299 | Димензии: 21 | Корица: /

Верувам во светлината на Охрид, во пркосот на венценосецот, во споменикот на скулпторот Грабулоски, во здравиците што сум ги раздавал на дипломатските приеми како растрчан пес на татковината. Верувам и во мудростите сочувани во папирусите. Верувам и во постоењето на колективното лудило. Повеќе не верувам во револуции и идеали. Трајан Петровски

Цена: 115 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Црвоточина

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0136-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Црвоточина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in