Антологија на балканскиот расказ

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Антологија на балканскиот расказ | Бр. на страни: 562 | Димензии: 50 | Корица: /

„АНТОЛОГИЈА НА БАЛКАНСКИОТ РАСКАЗ“
73 раскази од истакнати, докажани и еминентни автори од Македонија, Србија, Хрватска, Словенија, Романија, Бугарија, Албанија, Црна Гора и Турција

Цена: 575 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Антологија на балканскиот расказ

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0331-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Антологија на балканскиот расказ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in