Сенки

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 229 | Димензии: 110х170 | Корица: мека

„Опишувањето на еротиката од дистанца е некој вид воајерство. Мене во расказите ме интересираше аголот на набљудување. Кога гледате крупен план, вие не мора да бидете сигурни што е тоа. Тоа сведочи дека еротиката
би можела да биде некој вид несигурност, некој вид чудење и запрашаност.“ - Давид Албахари

Цена: 190 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Сенки

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-13-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сенки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in