Авантурите на Том Соер

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Adventures of Tom Sawyer | Бр. на страни: 216 | Димензии: 20 | Корица: мека

Ова е првиот авантуристички роман за деца на Марк Твен за Том Соер и Хаклбери Фин и е една од најпознатите и најчитаните книги во светот.

Во него е прикажан животот покрај реката Мисисипи во четириесеттите години на 19 век преку авантурите на Том Соер.

Том е јунак во очите на неговиte другари, но и постојан извор на проблеми за неговите најблиски –особено за неговата тетка Поли. Каде и да има некаква неволја или авантура – Том е таму.

За време на едно топло лето, Том е сведок на убиство, бега од дома за да стане пират, се вљубува во Беки Тачер, присуствува на сопствениот погреб, спасува невин човек од бесилка, трага по богатство во куќа со духови и наоѓа кутија со злато...

Цена: 290 ден

16 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Авантурите на Том Соер

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-409-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Авантурите на Том Соер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in