Përralla

Издавач: Либи | Јазик: Shqip | Година: 2021
Оригинален наслов: Fairy tales | Бр. на страни: 96 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Kësulëkuqja, Bukuroshja e fjetur, Princi Bretk, Flokarta, Rrobaqepësi guximtar, Hansi dhe Greta, Borëbardha, Hirushja, Ujku dhe shtatë kecat dhe Ramplstilskini - përralla më të bukura burimore të vëllezërve Jakob dhe Vilhelm Grim, të cilat na çojnë në botën e çudirave.

Цена: 200 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Përralla

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-267-205-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Përralla”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in