Бели мугри

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Бели мугри | Бр. на страни: 38 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Оваа стихозбирка е составена од 12 песни. во кои доминираат социјалните и револуционерните теми. Сомболично, насловот на стихозбирката претставува ново утро, чисто, светло, како зрак светлина што го бараат социјално експолоатираните, тие на кои Рацин им ја посветил книгата. Влијанието на народната поезија започнува со насловот и се преточува од стих во стих.

Цена: 170 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Бели мугри

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-311-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бели мугри”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in