Капетанот Торнадо

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Kapetan Tornado | Бр. на страни: 214 | Димензии: 21 см | Корица: /

Морето е сино, како и небото. Капетанот Торнадо ја потпевнува песната „Ој, море длабоко...“. Ностромот Стипе Сипа загрижено се мурти и скришум го набљудува капетанот – знае дека нешто не е во ред.

На предната палуба на бродот „Иглица“ патуваат педесет момчиња, а капетанот Торнадо е загрижен поради нив. Стариот морски волк не им верува многу на луѓе од копното. Ниту на возрасните, ниту на децата.

И со право. Тие педесет мали главички му го претвораат животот во кошмар. И да не беа нивните педесет сестри, кој знае дали капетанот Торнадо воопшто ќе се „разбудеше“ од тој кошмар...

Цена: 250 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Капетанот Торнадо

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-484-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Капетанот Торнадо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in