Кучешки раси

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Кучешки раси | Бр. на страни: 256 | Димензии: 148x200 | Корица: /

Во книгата се опфатени 123 раси на кучиња од целиот свет, претставени со краток опис за потеклото, историјата И расните карактеристики проследено со илустрации во боја. Книгата им ја препорачуваме на сите љубители на кучињата.

Цена: 525 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Кучешки раси

Категорија:
ИСБН: 978KK00156

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кучешки раси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in