Македонија туристички водич

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 304 | Димензии: / | Корица: /

Над 750 фотографии, илустрации и мапи, што да посетите, каде да престојувате, каде да јадете? Ова е водич кој овозможува да ѝ пријдете на Македонија поблиску. Водич со кој се движите низ просторот и времето, од античко минато до сега. Водичот започнува со неколку страници објаснување за Република Македонија, како местоположба и основни општествени и природни карактеристики. Водичот е поделен на неколку поглавја. Во ова второ дополнето издание на водичот на Македонија е вметнат скопскиот регион, кој го немаше во првото издание. Преуреден и дополнет со илустрации и фотографии, дополнет со тековни податоци, за хотели, ресторани, книжарници, бензиски, места за посета, туристички агенции и сл. податоци кои можете да ги најдете на крајот на секој регион.

Цена: 690 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Македонија туристички водич

Категорија:
ИСБН: -896

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонија туристички водич”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in