Математика и информатика

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Математика и информатика | Бр. на страни: 95 | Димензии: 220x290 | Корица: /

Овој труд, поделен на пет делови, илустративно ве води низ историјата на матеметиката и информатиката со прецизни информации, додека привлечниот начин на прикажување на симболите, теоремите, постулатите ја прават идеален прирачник за подготвување на испити или за изнаоѓање одговори на прашањата од современиот свет.

Цена: 441 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Математика и информатика

Категорија:
ИСБН: 978KK00002

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика и информатика”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in