Нема карта за 9 одд.

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Нема карта за 9 одд. | Бр. на страни: 24 | Димензии: 21*24 | Корица: /

Немите карти по географија за 9 одделение се користат како дополнителни помагала на часот за надополнување на знаењето. Во нив се наоѓаат карти на Африка, Америка, Австралија и поларни области каде учениците ќе можат да ги покажат своите знаења. Освен по континенти картите се поделени и по региони и по одредени држави во нив. Изработени се со метод на сенка и имаат претставена основна хидрографска мрежа.

Цена: 120 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Нема карта за 9 одд.

Категорија:
ИСБН: 608204058-90

Questions and Answers

You are not logged in