ОХРИД туристички водич

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 104 | Димензии: / | Корица: /

Преку различни сегменти од културно-историскиот развоен пат на Охрид, со овој Водич се претставени неговите најзначајни карактеристики и знаменитости: сакралните и профаните објекти, културно-историските и меморијалните споменици, забавните манифестации и други аспекти од животот во градот. Водичот изобилува со фотографии, илустрации и мапи. Охрид е претставен како град на традицијата и град на сегашноста. Со водичот можете лесно да се движите низ градот и околината. Ова издание содржи тековни податоци за хотели, ресторани, книжарници, места за посета, туристички агенции и сл. 

Цена: 300 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product ОХРИД туристички водич

Категорија:
ИСБН: 608- 204 -195-х

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ОХРИД туристички водич”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in