Праисторија

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Праисторија | Бр. на страни: 31 | Димензии: 195x275 | Корица: /

Се она што сте сакале да дознаете за праисторијата, потеклото на Земјата и нејзината еволуција низ периодите: јура, кредо, ледениот период, како и едно од најинтригантните прашања за тоа како изумреле диносаурусите ќе го најдете во оваа енциклопедија насловена како “Праисторија”.

Цена: 138 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Праисторија

Категорија:
ИСБН: 978KK00199

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Праисторија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in