Сите војни на Лара

Издавач: СлавиКа либриС | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: WSZSTKIE WOJNY LARY | Бр. на страни: 206 | Димензии: 145x205 mm | Корица: мека

Во долината на јужната страна од Кавказот жителите на грузиските села живеат спокоен живот, заедно се молат на различни богови, седат на иста маса и наздравуваат со вино, сè додека од чеченската страна не почнат да доаѓаат бегалци и вооружени бунтовници од земјата зафатена со војна. Лара е мајка на две машки деца и прави сè што е во нејзина моќ за нивното добро и нивната посветла иднина.

Ги спасува од виорот на војната, која е секогаш на чекор од нив. Но дали е тоа доволно за нивната среќа?

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач СлавиКа либриС

Report an abuse for product Сите војни на Лара

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-4986-02-7

Questions and Answers

You are not logged in