Балкан патна карта

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 99х66см | Корица: /

На патната карта Балкан е претставена целата патна и железничка мрежа, почнувајќи од автопатите, магистралните, регионалните па се до локалните патишта, кои можат да ве доведат до било која сакана дестинација. Одалеченоста од едно место до друго е означена со броеви, а со соодветни симболи и топоними се обележани скоро сите поголеми населени места, планини, реки, езера, мориња, острови, заливи... Патната карта ги содржи сите држави на балканскиот полуостров со дефинирани граници и главни градови, а секоја држава е означена со посебна боја. Во склоп на картата, од другата страна, се дадени позначајни податоци за државите, нивната површина, број на население, временска зона... 

Цена: 200 ден

48 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Балкан патна карта

Категорија:
ИСБН: 9989940401

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Балкан патна карта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in