Дашенка или животот на едно кученце

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Dášeňka, čili život štěněte. | Num. of pages: 102 | Dimensions: 20 | Cover: /

Дашењка или животот на едно кученце е книга за деца која раскажува за раѓањето и растењето на едно кученце. Во форма на дневник, книгата е проследена со бајките што му ги раскажувал Чапек на своето кученце додека се обидувал да го натера да седи мирно за да го фотографира. Ова е топла книга, полна со љубов кон кучињата. Одлична, духовита, забавна и едукативна, и за децата и за возрасните. Моралната и едукативната мисија на оваа книга е јасна – има своја улога во едукација на децата за љубовта кон животните. А тие ги сакаат животните, па затоа сме сигурни дека ова ќе биде нивната омилена книга.

Price: 300 ден

5 in stock

Compare
Sold By Ѓурѓа

Report an abuse for product Дашенка или животот на едно кученце

Categories: ,
SKU: 978-608-201-505-7

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Дашенка или животот на едно кученце”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in