Малиот принц

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Малиот принц | Бр. на страни: 79 | Димензии: 20х13 | Корица: /

„Малиот принц“ е приказна за еден пилот и воен херој, кој се урива со неговиот авион среде пустината Сахара и пронаоѓа едно дете, кое било принц на друга планета. Тој бил едно извонредно мало момче кое исто така го бара својот пат до дома и до неговата сакана ружа, која ја оставил таму.

Цена: 290 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Малиот принц

Категории: , ,
ИСБН: 978-6084-737-96-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Малиот принц”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in