Најлошите стравови

Издавач: СлавиКа либриС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Nejhorší obavy | Бр. на страни: 250 | Димензии: 145x205 mm | Корица: мека

Детективката Марија Бувова по своето заминување од полицијата ја прифаќа понудата на Универзитетот во Оломоуц да предава Практична криминологија. Но, ниту мирната академска работа не може да ја оттргне од контактот со криминалот; таа заедно со своите поранешни колеги води нова истрага.

Ова дело е составено од три подолги раскази каде дознаваме за опасностите што ја демнат Марија Бувова во напорот да реши замрсени случаи.

Цена: 385 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач СлавиКа либриС

Report an abuse for product Најлошите стравови

Категории: , , , ,
ИСБН: 978-608-4986-01-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Најлошите стравови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in