Повикот на дивината

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The call of the wild | Бр. на страни: 112 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Бак не знаеше да чита весници, инаку ќе дознаеше каква неволја му се предвестува не само нему туку и на секое крајморско куче, со силни мускули и со долго топло руно, на просторот од теснината Пјуџит па се до Сан Диего.

Цена: 200 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Повикот на дивината

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-283-1

Questions and Answers

You are not logged in