Правилото 5 секунди : променете го животот од корен и исполнете го со храброст и самодоверба

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The 5 second rule : transform your life, work, and confidence with everyday courage | Бр. на страни: 287 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

5… 4… 3… 2… 1! Почнуваме!

Како да се промени животот за само 5 секунди?

Оваа книга го открива правилото, базирано на научни факти, со чија помош ќе можете во целост да направите пресврт во вашиот живот.

Ќе научите:
– да бидетепосамоуверени,
– да престанете да ги одложуватеобврските,
– да ги победите стравот и несигурноста,
– да ги отфрлите грижите и да станете посреќни,
– храбро да ги споделите своите идеи.

Придружете им се на повеќе од десет милиони луѓе што го открија овој метод со кој можат да променат буквално сè. Вие можеби знаете ШТО треба да промените, но оваа книга ќе ви покаже КАКО да го сторите тоа.

Користејќи се со научните истражувања за навиките, со сведоштва од луѓе и со изненадувачки факти за некои од познатите моменти во историјата и деловниот свет, Мел Робинс ја објаснува силата на „почетниот импулс“ во моментот кога сакаме нешто да преземеме или да промениме.

Тука во игра влегува правилото „5 секунди“. Тоа ни помага да се придвижиме и, што е најважно – функционира! Ова правило е лесно а неговиот ефект е неверојатен. Впрочем, тоа е тајна со која може да се промени апсолутно сè. Штом ќе го научите правилото, веднаш можете да почнете да го применувате. Ќе ви помогне да живеете, да сакате, да работите и да разговарате со многу поголема самодоверба и смелост!

Цена: 500 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Правилото 5 секунди : променете го животот од корен и исполнете го со храброст и самодоверба

Категории: ,
ИСБН: 978-608-243-575-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Правилото 5 секунди : променете го животот од корен и исполнете го со храброст и самодоверба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in