Старецот и морето

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Старецот и морето | Бр. на страни: 64 | Димензии: 20х13 | Корица: /

„Старецот и морето“ е приказна за еден стар рибар, Сантијаго, кој заминува на својот вообичаен риболов и прави огромен улов, најголемиот во неговиот живот. Меѓутоа, една ајкула го напаѓа и се обидува да го украде неговиот улов. Сантијаго со денови се бори со ајкулата. Најпосле, тој се враќа преморен на брегот, парталав и разочаран.

Цена: 290 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Старецот и морето

Категории: , ,
ИСБН: 978-6084-737-95-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Старецот и морето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in