Светлина зад ридот

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Светлина зад ридот | Бр. на страни: 168 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Едно спарно летно попладне, пред почетокот на учебната година, сè замре. Ни птиците не испуштаа глас, немаше скакулец да скокне, ниту гуштер да шавне. Четирите деца качени на сплавот среде реката и занесени во рибарењето, не забележаа дека наближува бура. Додека заслепени од молњите и задушувани од дождот што истураше се бореа со невремето, сплавот се откачи од сајлата и се пушти по реката! Како да се спасат? Дали да скокнат и да допливаат до брегот или да останат на сплавот?

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Светлина зад ридот

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-259-410-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Светлина зад ридот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in