Телесни сознанија

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Телесни сознанија | Бр. на страни: 255 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Во оваа антологија се застапени некои од најрепрезентативните автори на американската литература од втората половина на дваесеттиот век: Труман Капоте, Тенеси Вилијамс, Џон Апдајк, Бернард Маламуд, Алис Вокер и други. Книгата содржи над дваесет раскази групирани во четири циклуси, кои ги рефлектираат главните етапи во животот на човекот.

Цена: 190 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Телесни сознанија

Категорија:
ИСБН: 9989-144-31-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Телесни сознанија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in