Тивката ноќ на Херкул Поаро

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Hercule Poirot’s silent night | Бр. на страни: 319 | Димензии: 20 | Корица: мека

Најславниот детектив на светот, легендарната ѕвезда на романите на Агата Кристи, повторно ги активира своите „сиви ќелии“ и пристапува да реши една божиќна мистерија.

Денот е 19 декември 1931 година, а Херкул Поаро и инспекторот Едвард Кечпул добиваат повик да истражат убиство на човек што се случило во навидум сосема безбедна средина: на оддел од болница во Норфолк. Мајката на Кечпул, Синтија, инсистира Поаро да престојува во трошна куќа на брегот, за сите да можат да бидат заедно за време на празниците додека Поаро го решава случајот. Пријателот на Синтија, Арнолд, набргу треба да биде примен во истата болница, а неговата сопруга е убедена дека токму тој ќе биде следната жртва на убиецот, иако одбива да објасни зошто мисли така.

Поаро има помалку од седум дена да го реши злосторството и да спречи уште убиства, доколку сака да избега од кошмарно сценарио и да се врати дома за Божиќ. Во меѓувреме, некој бескрајно безмилосен има друга замисла за неговата судбина.

Ќе успее ли Херкул Поаро навреме да го реши овој збунувачки случај?

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Тивката ноќ на Херкул Поаро

Категории: ,
ИСБН: 978-608-243-676-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тивката ноќ на Херкул Поаро”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in