Тивката ноќ на Херкул Поаро

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Hercule Poirot’s silent night | Num. of pages: 319 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Најславниот детектив на светот, легендарната ѕвезда на романите на Агата Кристи, повторно ги активира своите „сиви ќелии“ и пристапува да реши една божиќна мистерија.

Денот е 19 декември 1931 година, а Херкул Поаро и инспекторот Едвард Кечпул добиваат повик да истражат убиство на човек што се случило во навидум сосема безбедна средина: на оддел од болница во Норфолк. Мајката на Кечпул, Синтија, инсистира Поаро да престојува во трошна куќа на брегот, за сите да можат да бидат заедно за време на празниците додека Поаро го решава случајот. Пријателот на Синтија, Арнолд, набргу треба да биде примен во истата болница, а неговата сопруга е убедена дека токму тој ќе биде следната жртва на убиецот, иако одбива да објасни зошто мисли така.

Поаро има помалку од седум дена да го реши злосторството и да спречи уште убиства, доколку сака да избега од кошмарно сценарио и да се врати дома за Божиќ. Во меѓувреме, некој бескрајно безмилосен има друга замисла за неговата судбина.

Ќе успее ли Херкул Поаро навреме да го реши овој збунувачки случај?

Price: 450 ден

5 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Тивката ноќ на Херкул Поаро

Categories: ,
SKU: 978-608-243-676-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тивката ноќ на Херкул Поаро”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in